LSI копірайтинг — це метод написання текстів, при якому враховуються не тільки ключові запити, які беруть участь в просуванні, але і велика кількість навколотематичних фраз, які так чи інакше пов’язані з тематикою сторінки, товаром або послугою. Абревіатура LSI означає «latent semantic indexing». Такий метод створення контенту, при правильному застосуванні, збільшує його релевантність запиту в пошукових системах. Пошукова машина вважає, що текст, в якому максимально застосовуються latent semantic фрази, краще розкриває тему, а отже, більш змістовний і корисний читачеві.

Ось уже кілька років поняття LSI копірайтингу дедалі частіше згадується там, де мова йде про контент для веб сайту. Про описи товарів, розділів, статті. Для багатьох це — просто набір літер, інші ж стверджують, що без LSI розкрутка, оптимізація, просування з кожним роком та кожним апдейтом пошукових алгоритмів стають дедалі складніше, а незабаром і зовсім не залишиться шансів потрапити на першу сторінку результатів пошуку. Залишиться лише контекстна реклама, на що і розраховують ті, хто створює алгоритми. Але ж ми з таким положенням справи не згодні. Повернемося до теми.

LSI копірайтинг на прикладі

Простий приклад: цей самий текст. Так, ця стаття про LSI копірайтинг. І основні запити тут саме LSI копірайтинг та LSI текст. Які ж слова можна віднести до «latent semantic indexing» в цій тематиці?

Ось лише деякі з них:

LSI-копірайтинг, пошук додаткових фраз та слів

Але це досить складний приклад. Розберемо більш простий: припустимо, нехай ключовиком буде слово «машина». Які тексти з мільйонів, написаних з цим словом, будуть максимально релевантними? Тут не все так просто: машина може бути пральною, шліфувальною, стоматологічною, а ще тою, на якій їздять (правильніше — автівка, але ж в розмовах частіше все одно машина). І тут вже пошукова система без LSI просто заплутається.

Завдання копірайтера (а спочатку фахівця, що збирає семантику і створює ТЗ копірайтеру) — зробити так, щоб плутанини не було:

  • «прання», «сушка», «віджимання», «барабан» — ці слова дозволяють віднести «машину» до категорії пральних;
  • «бор», «карієс», «гнучкий вал», «лікар» — тут вже зрозуміло, що мається на увазі бормашина для стоматології;
  • «двигун», «коробка передач», «бензин» — одразу зрозуміло, що мова про автомобіль.

Зрозуміло нам — зрозуміло пошуковій системі, завдання якої — показати максимально релевантний текст, який повністю розкриває суть запиту.

SEO копірайтинг vs LSI

На відміну від SEO-текстів, статті, написані методом LSI копірайтингу, набагато більше за обсягом. Якщо SEO-текст може мати обсяг близько 2 тисяч знаків, то в LSI рідко буває менше ніж 5 тисяч, частіше — від 7-10 тисяч знаків і вище.

Наступна відмінність — щільність ключових слів. У сео-тексті прийнято прагнути до щільності на рівні 3-4%. В LSI щільність власне ключа не має значення, тут завдання – максимальне охоплення синонімів, навколо-семантичних , асоціативних фраз, а також інформативність та читабельність тексту.

Переваги LSI текстів

Основними аргументами на користь об’ємного LSI контенту з великою кількістю навколоключевих слів вважаються наступні:

  • додаткові фрази підвищують інформативність тексту;
  • якщо текст цікавий, то його обсяг змусить користувача затримаються — збільшується час на сайті, знижується показник відмов;
  • LSI тексти мають низький показник заспамленності через розведення ключа великою кількістю інших слів і фраз;
  • якщо стаття дійсно експертна, на неї будуть посилатися — природний приріст беклінків.

Все перераховане актуально в тому випадку, якщо текст не просто містить набір потрібних слів і фраз, а є якісним, цікавим, написаний зі знанням і повним розкриттям теми.

Недоліки LSI копірайтингу

Жоден з методів написання текстів не позбавлений недоліків. Є вони і тут, а саме:

  • недосконалість пошукових алгоритмів може призвести до того, що в ТОПі видачі виявиться не дуже експертний текст, але з перерахуванням максимально можливої кількості LSI фраз;
  • пошуковик поки не настільки інтелектуальний, щоб розуміти іронію чи сарказм. Копірайтеру потрібно враховувати це, а ось читачеві «сухий» текст буде менш цікавий;
  • складність написання текстів та значне зростання вартості послуг копірайтера.

Про останній детальніше. Серед маси LSI слів і фраз можуть потрапляти зовсім незрозумілі для копірайтера, і виникає ймовірність, що при недостатньо глибокому зануренні в тематику він може не завжди коректно вписувати слова або фрази в текст. Бо розібратися зі значенням пари-трійки SEO-ключів і написати 2-3 тисячі знаків набагато простіше, ніж розбиратися з десятками LSI фраз і писати 10-15-тисячний «лонгрід», при цьому на досить експертному рівні. Середньостатистичний копірайтер, найімовірніше, не підійде для такої роботи.

Що ж робити?

Писати самостійно, але в співпраці з SEO-спеціалістом. Так, це найкраще рішення. Адже для повного розкриття теми потрібен той, хто дійсно знається на ній. Ніхто краще за психолога не знається на психології, ветеринара – на ветеринарії. Власник або менеджер зоомагазину, що знає мало не напам’ять номенклатуру свого каталогу і кожен день відповідає на масу питань, однозначно розбирається в цьому краще за найнятого «на стороні» копірайтера. А навіть найкращий грамотний копірайтер не зможе на рівні експерта розкрити тему лікування карієсу, на відміну від навіть початківця стоматолога-випускника медичного ВНЗ.

Важливо! Для якісного LSI-тексту потрібно докладне ТЗ.

Саме тому оптимальним рішенням буде тандем з:

  • SEO-фахівця, який пропрацює запити і напише ТЗ;
  • власника сайту (або його компетентного в темі фахівця), який створить текст з цього ТЗ;
  • знову SEO-фахівця, який цей текст перевірить, а при необхідності відредагує.

 

Якщо усе-таки копірайтер

Буває, що на боці власника проекту писати тексти, а тим більше великі, нема кому. Тоді залишається одне: не економити. Середній копірайтер не зможе написати LSI статтю. І не просто тому що недостатньо компетентний. Якщо ми говоримо про середньостатистичного копірайтера, то його робота являє собою суцільний потік, конвеєр з невеликих текстів абсолютно різних тематик: протягом робочого дня (або ночі) йому необхідно створити не менше 10-20 унікальних текстів, і де тут вже занурюватися в тематику?

Занурення в тематику — перше, що повинен зробити копірайтер перед (не під час!) написанням LSI тексту. Поринути, розібратися в значенні кожного з десятків слів і фраз, щоб написати дійсно експертний в даній тематиці текст без води. В який гармонійно і зі змістом вписати кожне з тих десятків слів і фраз. При цьому основний акцент зробити на читачів, яким має бути цікаво дочитати цей «лонгрід» до кінця.

Де взяти LSI-фрази?

Якщо все-таки зважилися написати тексти самостійно, а допомогу SEO фахівця вважаєте зайвою, то перше завдання — зібрати фрази. Найпростіший спосіб — пошукові підказки. Почніть набирати основний ключ — і вони з’являться самі:

 

Збирання пошукових підказок в Google

Чи вдасться зібрати їх всі? Звичайно, ні. Але початок вже є, хоча це доволі умовно можна віднести до LSI.

Тоді на допомогу приходить наступний сервіс — планувальник ключових слів в Google Ads.

Набираємо основний ключ там:

Збирання додаткових слів за допомогою інструмента планування ключовиків Google Ads
Результат теж не дуже радує: цього також мало. Тому краще скористатися спеціальними програмами для парсинга LSI, як я зробив на самому початку, ввімкнувши Ultimate Keyword Hunter. В основному, працюють вони тільки з Google. Але, оскільки це основна пошукова система у світі, цього достатньо. Працює цей додаток дуже просто: він збирає фрази зі сторінок з ТОП-10 по заданому запиту. Ні що інше, як аналіз конкурентів. В результаті видає величезний масив, вибирати з якого вже доведеться вручну, ґрунтуючись на власних знаннях тематики.  

Скільки ж потрібно LSI слів або фраз?

Чим більше тим краще! Саме охоплення максимальної кількості слів «по темі» і є показником повноти її розкриття.  

LSI текст написаний?

Рано розслаблятися! Ядро LSI слів необхідно оновлювати кожні 3-4 місяці після індексування сторінки. У кожній тематиці час від часу з’являються нові тенденції, напрямки, нюанси, кейси. А популярні ще вчора запити можуть втратити свою актуальність, стати малозначущими. Крім того, пошукові системи люблять, коли контент періодично оновлюється: вважається, що в цьому випадку автор прагне зробити його більш актуальним і свіжим. До того ж, пошукові роботи частіше бувають на сайтах, де оновлюється контент.  

Так як же написати хорошу LSI статтю?

У тексті необхідно використовувати не менше 100 LSI слів на кожну тисячу тексту. Здається, що це надмірно складно? Насправді, якщо текст пише експерт, то ці слова будуть присутні там за замовчуванням. Адже людина «в темі» постійно оперує навколотематичною термінологією, на відміну від людини «не в темі», який буде добивати текст до потрібної кількості символів загальними фразами, тобто, «водою». Інформацію в статті необхідно викладати послідовно і цікаво. З одного боку, вона повинна бути написана на експертному рівні, з іншого — загальнозрозумілою мовою, з розумінням того, що читач навряд чи розбирається в термінології. Текст необхідно структурувати. Навіть статті в 2-3 тисячі знаків важко прочитати, якщо це суцільний масив тексту. Статтю в 10 тисяч і більше — тим більше. Обов’язково потрібно структурувати підзаголовками, використовувати списки, а при необхідності також коментарі, експертні висновки, цитати.  

А як її правильно розмістити?

Написати текст — це ще не все. Структурувати підзаголовками і іншими елементами — теж. При розмітці і розміщенні тексту необхідний про враховувати ключові і LSI фрази: в метатегах title, description; в атрибутах зображень alt, title; в анкорах посилань; При цьому важливо не захопитися процесом надмірно: всі слова повинні бути доречні, а не просто перебуває на потрібних з технічної точки зору місцях. Перед розміщенням текст проходить традиційну перевірку на унікальність. Зазвичай проблем з унікальністю не виникає: чим більше LSI фраз — тим менше ймовірність використовувати (навмисне чи ні) скопійований звідкись абзац, не кажучи вже про більш об’ємний фрагмент тексту.  

Висновок

Чи є LSI копірайтинг гарантією виходу в ТОП? Ні. Гарантій виходу в ТОП взагалі не існує. Але цей інструмент однозначно здатний поліпшити ранжування сторінок, підняти пошуковий трафік, залучити цільову аудиторію. А саме в цьому сьогодні полягає основне завдання просування.  

Найчастіші питання

Що таке LSI копірайтинг? Це метод написання текстів, при якому враховуються не тільки ключові запити, які беруть участь в просуванні, але і велика кількість навколотематичних фраз, які так чи інакше пов’язані з тематикою сторінки, товаром або послугою. Якого об’єму має бути LSI текст? Зазвичай не менш ніж 10 тисяч символів. Краще проаналізувати ТОП-10 за основним запитом, щоб визначити потрібний об’єм. Як зібрати LSI запити? За допомогою інструментів на кшталт Ultimate Keyword Hunter. В деяких тематиках можна скористатися також інструментами планування ключових запитів Google Ads Як написати якісний LSI текст? Використовувати не менш ніж 100 LSI на 1000 слів, максимально зануритися в тематику. Текст має бути експертним, добре структурованим, максимально розкривати тему, але при цьому бути легким для сприйняття.