SEO аудит сайту — це перевірка його оптимізації відповідно до вимог пошукових систем. В процесі аудиту перевіряються десятки важливих параметрів. Ось лише деякі з них:

Наявність дублів сторінок

Більшість сайтів, створених за допомогою популярних CMS (WordPress, Opencart, Joomla, Бітрикс та інших), мають значну кількість дублів. Наприклад, головна сторінка може бути доступна за адресами: http://site.ua, https://site.ua, http://www.site.ua, http://site.ua/index.php та різних комбінацій з перерахованих варіантів.

 

Приклад дубля головної сторінки з /?

А як має бути?
Сторінка має бути доступна лише за одним URL, на всі інші варіанти, якщо вони є, налаштовується ретирект 301.

Метатеги та їх оптимізацію

Кожна сторінка сайту має містити в коді метатеги title, description. Ці метатеги мають бути унікальніми — тобто, не повторюватися — інформативними та оптимізованими — тобто, містити потрібні ключові запити. Перевірка метатегів — одна з найважливіших частин технічного аудиту будь-якого сайту.

Метатеги можна побачити в коді сторінки. Але, якщо сторінок багато, краще скористатися сео-інструментами.

Метатеги можна побачити в коді сторінки. Але, якщо сторінок багато, краще скористатися сео-інструментами.

Швидкість

Сучасний сайт має завантажуватися миттєво. Повільні ресурси — це втрата і позицій, і відвідувачів, які все ж таки потрапили на ресурс, але не хочуть довго чекати завантаження сторінки.

Швидкість сайту за тестом Google Page Speed

Далеко не завжди є можливість довести швидкість до “зеленої зони” без втрати якості візуального відображення сайту або функціоналу. Але треба зробити все можливе, щоб наблизитися до неї, особливо для мобільних пристроїв.

Адаптивність до мобільних пристроїв

Сьогодні вже більше половини пошуків та замовлень здійснюється не зі стаціонарних комп’ютерів, а зі смартфонів, планшетів тощо. Google обов’язково понизить позиції навіть ідеально оптимізованого сайту, якщо він не проходить тест Mobile-Friendly.

Без успішного тесту на mobile-friendly не варто взагалі відкривати сайт для індексації

Контент

Найбільш витратна частина роботи з сайтом, і тому в процесі аудиту регулярно знаходяться проблеми з текстовим наповненням. Перш за все, це неунікальний контент — тексти, частково або повністю позичені з інших власних ресурсів або вкрадені з чужих.

Перевірка унікальності тексту

ЧПУ УРЛ

Простіше кажучи, адреси сторінок. Зрозуміло, що адреса /index.php?route=simple_blog/article не дуже приваблива для сприйняття людиною, але і для пошукової системи буде краще, якщо адреса сторінки буде містити більш зрозумілі слова. Наприклад, /pichi-dlya-sauny/harvia – вже набагато зрозуміліше не тільки людині, а і пошуковій системі.

Оптимізація сторінки 404

З різних причин людина може зайти на сайт за помилковою адресою: неправильно зкопіювати, зайти на сторінку неактуального та вже давно видаленого товару чи послуги. Але відвідувач все одно на сайті — і його треба утримати. Питання: що краще утримає: білий екран з page not found чи цікаво оформлена сторінка з можливістю скористатися головним меню сайту, зайти в будь-яких розділ каталогу чи в один клік перейти на головну?

Оптимізація сторінки 404 — важливий момент. Хто знає, скільки потенційних покупців втрачають сайти через неможливість комфортно вийти з помилкової сторінки?

Сторінка 404

Це ще далеко не все

Аудит — це повна аналітика стану сайту за десятками параметрів з наданням списку робіт, які треба виконати, щоб виправити знайдені помилки. При втіленні власником сайту всіх рекомендацій з технічної та пошукової оптимізації сайт, звісно, не взлетить одразу в ТОП, але суттєве збільшення пошукового трафіку буде вже за місяць-два. Його подальша конвертація вже залежить від багатьох чинників: актуальність товарів, конкурентоздатність цін, оперативність роботи консультантів та менеджерів.